На проведеното между 17 и 23 август 2015г. в Марианске лазне, Чехия Европейско първенство по радиозасичане отборът на България постигна впечатляващи резултати! Това първенство за нас бележи успехи сравними с представянето ни на Световното първенство в Швейцария през 1988г. и Еврoпейското първенство в Обзор през 2009г.

Най-радостно, е че всичките 5 медала (два златни, един сребърен и два бронзови) бяха завоювани от младите ни сътезатели в най-елитните групи - мъже/жени 19 и мъже/жени 21.

Андрея Дяскова завоюва две шампионски титли за девойки в дисциплините Фоксоринг и 144MHz.
Андрея Дяксова - първо място фоксоринг

Андрея Дяксова - първо място 144MHz

Заедно с Ивета Зашева завоюваха и сребърен медал в отборното класиране на 144MHz.

Със завоюваните два златни и един сребърен медал, Андрея стана един от най-титулуваните състезатели на първенството!

Андрея Дяксова и Ивета Зашева - 144MHz - Отборно 2-ро място.

Антоанета Дяксова и Иван Сираков ни донесоха огромна радост със завоюването на бронзовите медали в радиориентирането в елитните мъжки и женски групи.

След миналогодишното сребро на Тони от Световното първество при девойките в Казахстан, тази година тя продължи с успехите си и в най-силната група.

Иван Сираков направи своя феноменален дебют. Огромни благодарности към нашият елитен ориентировач за:

- смелостта да поеме предизвикателството и да се впусне в тази надпревара;

- търпението, вниманието и упоритостта, които вложи в нашите малко технически тренировки, но благодарение на интелекта си и отличната физическа подготовка нещата се получиха;

Антоанета Дяксова - 3-то място фоксоринг

Иван Сираков - 3-то място фоксоринг

Освен медалите имахме и още доста добри класирания.

Само късмета ни лиши от още медали. Павел Дочев при юношите се класира чествъри на по-малко от минута от медалите. Ивета Зашева беше пета, също на съвсем малко време до медалите.

В майсторските групи Димитър Кирев също спечели четвъртно място.

В отборните класирание реализирахме много класирания в първите шест места.

Накратко тази седмица в Чехия ни доснесе много, много радост и поводи за гордост!

Отборът

Догодина ще сме домакини на Световното първенство и това ни задължава още повече. От една страна очакванията към нас като организатори са изключително високи и ние трябва не само да ги оправдаем, но и да ги надминем, от друга страна трябва да подготвим още по-добър отбор, който да ни зарадва с отлични класирания.