Европейска купа по скоростна телеграфия 'Алфред Цвенар 2014'
2 - 6 юли 2014 год., град Скерньевице, Полша

Домакините от Полша провеждат този турнир за трети път. От тази година той е посветен на Алфред Цвенар SP7HOR.
Алфред, или Фредек, както беше познат в средите на този спорт, беше типичният ентусиаст и двигател на телеграфията като спорт в Полша. Почина миналата година след тежко боледуване. Беше обичан и уважаван от всички, които го познаваха.

В турнира взеха участие 33 състезатели от Беларус, България, Полша. Русия и Румъния, както и съдии от Македония и Сърбия и наблюдатели от Италия.

Въпреки сравнително малкия брой участници, всички основни сили в този спорт присъстваха и конкуренцията беше на ниво.

БФРЛ беше представена от двама състезатели - Теодора Гецова LZ2CWW и Иван Иванов LZ1PJ. Представянето беше отлично, като отборът остана на последно място единствено поради липсата на състезатели в 7 от 9-те категории.

Теодора Гецова взе участие в най-силната женска категория Е, жени без ограничение във възрастта.
Завоюва 2 златни (RUFZ, Morse Runner) и 2 сребърни (TX, RX) медала в дисциплините, както и трето място в комплексното класиране.

Иван Иванов също се представи отлично в категория I - ветерани над 50 год.
Завоюва 2 сребърни (RUFZ, TX) и един бронзов (RX) медал в дисциплините, както и трето място в комплексното класиране.

Общо отборът спечели 9 медала, от които 2 златни, 4 сребърни и 3 бронзови.