http://www.bfra.org/images/documents/word_doc.gif

 1. Организатор: Българска федерация на радиолюбителите.

2. Дата и място: м.“Цигов чарк“, язовир“Батак“, 2 юли 2011 г.

3. Право на участие в състезанието имат всички радиолюбители по смисъла на „Технически изисквания за осъществяване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба“.

4. Заявки за участие се изпращат до 17 юни 2011 г. на е-мейл Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. .

5. Транспаранти, пана и други рекламни материали могат да се разполагат в местността за времето на състезанието безплатно само от спомоществователи след предварително съгласуване с организаторите.

6. Продължителността на състезанието е 4 часа – от 11:00 до 15:00 ч.

Всеки състезател участва със собствен трансивър с изходяща мощност до 100 вата и захранване (акумулатор или агрегат).

7. Всички състезатели задължително ползват абсорбционни намалители на мощност и антени, предоставени от фирма „АЦОМ” ООД, които се раздават на състезателите непосредствено след тегленето на жребия.

8. Регистрацията на състезателите  се извършва до 09.00 ч. на 2 юли 2011 г.  Състезателите заплащат регистрационна такса от 10.00 лева и подписват декларация, че участват на собствен риск.

9. В 09:00 ч. всички състезатели, съдии и организатори се събират на техническа конференция. Главният съдия дава кратки указания и съобщава решението на съдийската комисия през колко минути може да се осъществява нова радиовръзка (20, 25 или 30) с дадена радиостанция. Това време, се определя от съдийската комисия  според броя на участниците.

Организаторите обявяват наградите, които ще бъдат раздадени.

10. Веднага след това се пристъпва към теглене на жребий за получаване на състезателен номер и плик. Състезателният номер идентифицира участника в състезанието и неговото месторазположение, а състезателният плик съдържа информация за временния опознавателен знак, с който ще участва състезателят.
11. Съдийската комисия осъществява контрол по време на състезанието и има право да прекрати участието на състезател за неспазване на правилата на състезанието или чиято апаратура създава смущения.

12. Разполагането на състезателите на съответните позиции започва в 10.00 ч. Всеки състезател е длъжен самостоятелно (пеша или с автомобил) да заеме мястото според изтегления жребий си и да развърне апаратурата си. Местата са предварително маркирани с номерирани пилони и отразени на картата на местността.

13. Състезателите отварят запечатания плик с временния опознавателен знак не по-рано от 10.45 ч.
14. Обхват и вид работа: CW,  от 3510 до 3560 KHz.

15. Рапорт: обменят се шестцифрени контролни номера, като първите три цифри са поредният номер на радиовръзката, а вторите три цифри са приетият номер на радиовръзката от предходния кореспондент, при първата радиовръзка се дава контролен номер 001000.
16. Нова радиовръзка с дадена радиостанция може да се осъществи след изтичането на определения от съдийската комисия интервал (20, 25 или 30 мин).

17. Допуска се разлика във времената, записани в двата отчета, до три минути.

18.  Има само една категория  - един оператор. По време на състезанието е забранено присъствието на други хора в непосредствена близост до оператора.

19. Точки: начисляват се по две точки за всяка радиовръзка.
20. Отчетите се оформят се във формат КАБРИЛО и се предоставят на съдийската комисия на електронен носител до 17.30 ч.
21. Закриването  на състезанието и награждаването  на победителите се извършва в 20:00 ч.

Допълнителна информация