От 16-ти до 19-ти юни в България се проведе 12-тото Европейско първенство за младежи и девойки. Участие в шампионата взеха около 100 състезатели от 10 страни. България бе представена от общо 15 състезатели в 4 възрастови групи.

Състезанието се проведе в близост до Приморско на интересни райони (Ясна поляна) без сериозна денивелация. Времето бе чудесно, което още повече допринесе за доброто впечатление останало у състезателите от перфектната организация от страна на домакините.

Всеки състезател взе участие в два самостоятелни старта - на 3,5 MHz и 144 MHz , проведени в два отделни дни , съответно на 17 и 18 юни.

Първия състезателен ден състезателите бягаха на 3,5 MHz. Теренът на който се проведе състезанието бе на района „Ясна поляна 1”. Маршрута, който трябваше да преминат състезателите бе изключително интересен и техничен.

Изключителен успех през този ден постигна Станимира Вълчева, която успя да се пребори с сериозната конкуренция от традиционно силните Украйна, Русия, Чехия, Словакия и завоюва европейска титла във възрастова категория Ж16.

Благодарение на доброто бягане на Антоанета Дяксова ( която е част от националния отбор по ориентиране ) и шампионското време на Станимира Вълчева българския отбор във възрастова група Ж16 завоюва отборно сребърен медал. Другите български състезатели останаха извън десятката.

Втория състезателен ден състезателите бягаха на 144 MHz. Състезанието отново се проведе в района на с. Ясна Поляна. Също както предходния ден състезателите бяха изправени пред технично и средно дълго трасе. Успеха за българския национален отбор този ден донесе Елена Павлова, която успя да завоюва бронзов медал в категория Ж14. Отборно нашите момичета от категории Ж14 и Ж16 останаха 4-ти.

Както и предходни години Българска федерация на радиолюбителите получи изключително висока оценка и благодарствени писма за перфектната организация и предоставените условия преди, повреме и след Европейското първенство за младежи и девойки.

Поздравяваме Станимира и Даниела Вълчеви за постоянстовото и добрите резултати. Възлагаме големи надежди на тях за предстоящите международни състезания в Босна и Херцоговина и Румъния.

Искаме да изкажем благодарност на всички приятели и състезатели съпричастни към радиозасичането в България , който със своят ентусиазъм , доброволен труд , вложени лични средства и време помогнаха за организацията на състезанието.

Благодарим на всички български съдии без които организацията на състезание от този ранг би била невъзможна.

Искаме да изкажем специални благодарности на клуб по ориентиране „НСА-Сивен” за оказаната помощ, подкрепа и търпение.

Пожелаваме здраве , късмет и много по високи успехи на всички състезатели в предстоящите стартовете и в най-обозримо бъдеще на Антоанета Дяксова, която ще вземе участие на Европейско първенство по ориентиране в Чехия от 23 до 26 юни.

Резултати от индивидуалното класиране от старта на 3,5 MHz / 17.06.2011 / може да видите на този адрес

Резултати от отборното класиране от старта на 3,5 MHz / 17.06.011 / може да видите на този адрес

Карта 3,5 MHz ТУК

Резултати от индивидуалното класиране от старта на 144 MHz / 17.06.2011 / може да видите на този адрес

Резултати от отборното класиране от старта на 144 MHz / 18.06.011 / може да видите на този адрес