Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";}

ТРЕТИ БАЛКАНСКИ КВ КОНТЕСТ

14 февруари 2016 г.

 

 

РЕГЛАМЕНТ

 

1. Организатор: Румънската федерация на радиолюбителите (FRR)

2. Участници: Само радиолюбители от балканските държави, чиито национални радиолюбителски организации членуват в IARU, т.е., чиито повиквателни знаци започват с (по азбучен ред): 4O, 5B, 9A, C4, E7, ER, H2, J4, LZ, P3, S5, SV, SW, SX, SY, SZ, TA, TB, TC, YM, YO, YP, YQ, YR, YT, YU, Z3, ZA, ZC4.

3. Цел: Да с осъществят радиовръзки с колкото може повече радиолюбители от балканските държави* (включително и своята) и с колкото може повече префикси (виж по-долу).  

4. Дата и час: От 12:00 UTC до 18:00 UTC в неделята от втория уикенд на февруари (общо 6 часа). За 2016 г. това е 14 февруари.

5. Обхвати: 3.5 MHz and 7 MHz. При смяна на обхвата връщане на същия обхват се позволява след не по-малко от 10 минути.

6. Вид работа: CW, SSB, смесено.

7. Категории: Категория AРазрешена мощност съгласно лицензията на радиолюбителя, но не повече от 1000 W INPUT и Категория BМощност не надвишаваща 10 W INPUT (QRP). Участниците в тази категория предават /QRP след повиквателния си знак (например LZ1US/QRP).

8. Обмен: CWRST рапорт плюс поредния номер на QSO-то (например 589023), SSBRS плюс поредния номер на QSO-то (например 57006). При смяна вида работа (от CW на SSB или обратното) или смяна на обхвата последователността на номерата продължава.

9. Множители:  Отделно за всеки обхватброят на изработените балкански префикси на съответния обхват. За целите на този контест различен префикс е всеки повиквателен знак, който се различава в първите си три знака. Така LZ6, LZ7, SV3, SV4, Z31, Z32, TA1, TA2 и т. н. са различни множители, но LZ07KM се зачита като LZ0, YO2014A се зачита като YO2, ER650MD се зачита като ER6 и т. н. Участие от географски район, чийто префикс е различен от оригиналния, се зачита като този префикс (например SV0XCA/5 се зачита като SV5).

10. Разрешени радиовръзки: Само по една (1) радиовръзка, с която и да е радиостанция, е валидна на всеки обхват, независимо от вида работа (например, ако LZ6Y осъществи радиовръзка с ZA1RE on 7 MHz / CW, втора радиовръзка между тях на същия обхват няма да бъде валидна, независимо на CW или SSB;  една (1) радиовръзка между тях на 3.5 MHz ще бъде валидна).

11. QSO точки: Всяка радиовръзка с радиостанция от категория A носи по една (1) точка, а радиовръзка с радиостанция от категория B носи по две (2) точки. Повторена радиовръзка със същия кореспондент на същия обхват носи по нула (0) точки за двете радиовръзки (първоначалната и повторената). Радиовръзки, отчетени с разлика 5 или повече минути от реалното време, носят също нула (0) точки.

12. Краен резултат: Крайният резултат за двете категории е сумата от QSO точките на обхват 3.5 MHz, умножени по множителя на този обхват, плюс QSO точките на обхват 7 MHz, умножени по множителя на този обхват (например, ако Z32TY е установил връзки с 20 станции на 3.5 MHz, 3 от тях QRP, и е изработил 15 префикса, и 25 станции на 7 MHz, 5 от тях QRP, и е изработил 18 префикса, неговият краен резултат ще бъде (17+6)x15 + (20+10)x18 = 345+540 = 885 точки).

13. Класиране: Поотделно за категория A и категория B без да се прави разлика между само CW, само SSB или смесено.

14. Отчети: Всички времена трябва да бъдат UTC (GMT). Отчетите трябва да бъдат проверени за повторени радиовръзки и коректно изчисление на QSO точките и множителите. Задължителен е електронен отчет в Cabrillo формат, изпратен с е-мейл. В графата Subject напишете Balkan Contest и повиквателния си знак. Изпратете отчета си на адреса в Приложението.

15. Краен срок: Всички отчети трябва да бъдат изпратени с e-мейл не по-късно от една седмица след датата на контеста (т.е. най-късно до неделята от третия уикенд на февруари, за 2016 година това е 21 февруари, 23:59 UTC).

16. Дисквалификация: Всяко нарушение на радиолюбителските регулаторнии документи, правилата на контеста, неспортсменско поведение, използване на нерадиолюбителски комуникации (като телефон, Интернет и т. н.) ще се счита за достатъчно за дисквалификация. Решението взима организаторът (виж Приложението), то е официално и окончателно.

17. Награди: С плакети се награждават първите десет (10) класирани радиолюбители от категория A и първите три (3) от категория B, както и най-високо класиралите се от всяка държава. Победителите във всяка категория се обявяват за балкански КВ шампиони.

 

Приложение: Всички национални радиолюбителски организации, които са се съгласили да бъдат организатори на този контест, съгласно списъка по-долу, са последователно отговорни за събиране на отчетите, изчисляване и обявяване на резултатите и изпращане на наградите в рамките на един месец след датата на контеста:

2016 – Румънската федерация на радиолюбителите (FRR)

E-mail адрес за отчети: logs@hamradio.ro

 

2017 и нататък Ще бъдат обявени

 

* За този контест следните балкански държави с национални радиолюбителски организации, членуващи в IARU, се считат за участници (по азбучен ред): Албания, Босна и Херцеговина, България, Гърция, Кипър, Македония, Молдова, Румъния, Словения, Сърбия, Турция, Хърватска и Черна гора.

Допълнителна информация